Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Co si obléct na návštěvu Bangkoku?

Naprostou většinu nejzajímavějších turistických cílů Bangkoku tvoří posvátná místa. Pokud je máte i na svém programu, neměli byste zapomenout na patřičné chování a především vhodné oblečení!

Vhodné oblečení v chrámech a palácích

Do chrámu Wat Phra Kaew, Královského paláce nebo třeba parku Dusit nebudete mít povolený vstup, pokud nebudete dostatečně oděni. Jak ale vypadá správný a především vhodný oděv?

Thajsko - Bangkok oblečeníObecně není vhodné na tato místa nosit oblečení, které vám odhalí víc než paže a hlavu. Toto pravidlo platí nejen pro ženy, ale i pro muže.

Oblečení u žen

Ženám není povoleno mít na sobě krátké sukně, krátké šaty nebo kalhoty, trička bez rukávů, nátělníky či šaty odhalující ramena. Doporučujeme tedy dlouhé šaty s rukávem nebo plátěné dlouhé kalhoty s tričkem s rukávy.

Oblečení u mužů

Omezení z pohledu oblečení pak platí i pro muže. U nich není vhodné, pokud mají na sobě nátělník nebo například krátké kalhoty. U mužů tedy obdobně jako u žen doporučujeme dlouhé plátěné kalhoty pro pohodlné cestování a košili nebo tričko s rukávem.

Pokud se vám přece jen podaří na správný oděv zapomenout, budete odkázáni do převlékárny, kde vám před vstupem vhodné oblečení vypůjčí. V některých místech je nedostatek v oblékání povolen řešit zahalením šátkem.

Posvátná místa a obuv

Při pohybu nádvořím byste měli mít obuv, která vám zakryje prsty na nohou i paty. Toto pravidlo však už není tak důkladně uplatňované. Své boty však vždy zanechejte před vstupem do posvátných budov – chrámů (wat), hlavní kaple (bóht) nebo svatyně (wí-hahn). Dobré je mít s sebou ponožky, protože chůze po sluncem rozpálených kamenech bez bot není zrovna příjemnou záležitostí. Další zvyklost, kterou by turista měl dodržovat, je nešlapat na prahy chrámů.

Pozor na sezení a focení se sochou Buddhy!

Thajsko Bangkok - Co si obléct?Pokud budete sedět před sochou Buddhy, skrčte nohy pod sebe směrem dozadu, abyste se vyhnuli velmi urážlivé pozici, při které chodidla směřují k posvátné soše. Nevhodné je také fotit se se sochou Buddhy, pokud ho máte v zádech.

Při cestování do cizích zemí je vhodné zjistit si, jak to v zemi chodí a alespoň okrajově se seznámit s místními zvyky. Vyhnete se tak mnohým nepříjemným situacím, i těm, které jsou například u nás v Evropě běžné.

 

Vyhlášená posvátná místa v Bangkoku:

  • Wat Phra Kaew – chrám Smaragdového Buddhy.
  • Velký palác – největší turistická atrakce Bangkoku a zároveň významné poutní místo buddhistů a nacionalistů.
  • Wat Pho – jeden z největších chrámů Bangkoku se sochou ležícího Buddhy, největší sbírkou soch Buddhy v celém Thajsku a zároveň nejstarší veřejné vzdělávací centrum země.
  • Park Dusit s teakovým palácem Vimanmek.
  • Wat Arun – chrám úsvitu je jedním ze tří nejstarších chrámů Bangkoku a zároveň jedno z nejlepších míst, jak si prohlédnout Bangkok jako na dlani.
  • Wat Traimit – chrám s 3 m vysokou a 5,5 tuny těžkou sochou Buddhy z ryzího zlata.
  • Wat Saket na Zlaté hoře s nezapomenutelným panoramatickým pohledem, jedno z nejfotogeničtějších míst Bangkoku.
vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
01.11. - 16.11.2022
2022 Střední Thajsko Objevte s námi nádheru Siamu – směs fascinujících přátelských lidí, jedinečných panenských míst divoké přírody a pulsujícího Bangkoku více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »