Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Co všechno zažít v thajském městě Pattaya?

Hříšné město Pattaya leží jen pár hodin od Bangkoku. Je nejstarším thajským letoviskem a zejména centrem všech nejlepších atrakcí široko daleko. Jaké jsou TOP atrakce v thajském městě Pattaya?

Pattaya v Thajsku

Nejstarší thajské letovisko a pestrý noční život v Pattaye

Nejstarší thajské letovisko Pattaya objevili za vietnamské války američtí vojáci. Pattaya se pak rychle proměnila z malé rybářské vesničky v oblíbenou rekreační destinaci. Dnes zde najdete hotely téměř všech cenových kategorií, skvělé restaurace i značkové obchody. 

Pattaya není zajímavá svou minulostí. Historických památek tu příliš mnoho nenajdete. Stovky tisíc návštěvníků z celého světa sem však míří především za windsurfingem, vodními lyžemi, šnorchlováním a jachtingem. Oblíbené jsou ale i další sporty jako bungee jumping, cyklistika, thajský box, golf a paintball. Pláže sice nepatří mezi nejhezčí v Thajsku, to však vynahrazují turistické atrakce a noční život, které předchází jejich pověst. Pohodlný, po autenticitě netoužící turista, nemusí cestovat nikam jinam - většinu thajských zajímavostí má v blízkosti svého hotelu.  

Památky v thajském městě Pattaya

TOP atrakce v thajském letovisku Pattaya

  • Mini Siam - místo, kde můžete celý svět procestovat za jeden jediný den. V krásném parku můžete objevovat nejslavnější thajské stavby v měřítku 1:25. Co víc, v zeleni jsou zasazené i nejslavnější památky světa jako třeba socha Svobody, Eiffelova věž nebo egyptské pyramidy.
  • Muzeum lahví - objevovat památky ještě v menším měřítku můžete v Muzeu lahví. Holanďan P. Bedelais zde dokázal do zhruba tří set lahví různých tvarů a velikostí naskládat modely světových památek.
  • Svatyně pravdy (Sanctuary of Truth) - komplikovaná filosofie a architektura vás ohromí ve Svatyni pravdy. Stavba, která se tyčí do úctyhodných 105 metrů, je vyřezaná z teakového dřeva a je krásnou ukázkou lidské šikovnosti.
  • Nong Nooch - nejúchvatnější zahradou v celém Thajsku je Nong Nooch, která spojuje prvky francouzské zahrady ze 17. století, Stonehenge a zahradu tvořenou výhradně kaktusy, bonsajemi a tropickými palmami. Její pýchou je sbírka 670 druhů orchidejí. V zahradě se pravidelně konají nejrůznější přehlídky tanců, boxu, bubnování a show se slony.
  • Plovoucí market - na vyhlášeném trhu seženete skutečně všechno - od suvenýrů, ovoce, jídla, umění, řemesel až po oblečení. Někteří prodejci své zboží prodávají z tradičních člunů a kanoí. Čas od času jsou trhy dějištěm kulturních akcí či demonstrací.
  • Velký Buddha (Wat Phra Khao Yai) - oblíbenou atrakcí je největší socha Buddhy v regionu. Buddha je vysoký 18 metrů a stojí ve výšce asi 100 m. n. m. Díky zlatému zbarvení září do dálky. Místní se k němu chodí modlit, turisté hlavně kvůli krásným výhledům do okolí.
  • Nejlepší výhled na město Pattaya - TOP vyhlídkou na Pattayu je tzv. Khao Pattaya View Point na kopci Pratumnak. Úžasný pohled je tu za denního světla i v noci. 
  • Noční život v Pattayi - ten je opravdu proslulý. Asi nejrušnější je Walking Street, kde můžete vybírat z nespočtu klubů, diskoték, barů, go-go masážních salónů a dalších podniků. Nechybí tu ani kabaretní show a místa s levným jídlem a pitím.
vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
01.11. - 16.11.2022
2022 Střední Thajsko Objevte s námi nádheru Siamu – směs fascinujících přátelských lidí, jedinečných panenských míst divoké přírody a pulsujícího Bangkoku více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »