Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Famózní tropická botanická zahrada Nong Nooch

Překrásná tropická botanická zahrada Nong Nooch v thajském městě Pattaya je jednou z největších a nejkrásnějších botanických zahrad v Asii. Jak vznikla a proč ji budete chtít vidět?

 Botanická zahrada Pattaya - Nong Nooch

Nong Nooch Tropical Botanical Garden byste našli asi 18 km jižně od thajského města Pattaya. Celkové území komplexu s rozlohou 2 km2 je rozděleno na několik samostatných dokonale upravených parků a zahrad, které propojují malebné cestičky a mosty. Velké plantáže se střídají s fontánami a uměle vytvořenými rybníky. Celkový ráz doplňuje nespočet květin, soch a ozdobných struktur.

Proč strávit celý den v Nong Nooch Tropical Botanical Garden?

Zahradní a parkový komplex Nong Nooch zahrnuje ukázky několika typů zahrad. Najdete tu kopii světoznámé zahrady ve Versailles, sbírku menších buddhistických stup ze všech krajů thajského království, čisté rozlehlé trávníky v evropském stylu, asijské květinové záhony... Park má dokonce i vlastní Stonehenge.

Pokud opomeneme všudypřítomné dokonale střižené bonsaje, zahrady se pyšní největší sbírkou palem na světě s více než 2 tisíci druhy. Úžasná je také sbírka vzácných orchideí nebo skleník kaktusů pod širým nebem. V Nong Nooch budete moci procházet zahradami s barevnými motýly a ptáky, navštívit populární minizoo nebo nakrmit největší sladkovodní rybu na světě arapaimu, která zdejší vody obývá.

Součástí komplexu je mimo jiné ukázka úžasných tradičních představení jako třeba thajské tance, jež dokumentují historii a kulturu celého Siamu, thajské bojové umění či vyhlášená sloní show. Pokud by vám to nestačilo, můžete si tu pohladit tygra, nebo se s ním rovnou vyfotit. Milovníky slonů potěší jízda na slonech nebo možnost pohoupání na sloním chobotu. No uznejte, nechali byste si takovou podívanou ujít?

Botanická zahrada Thajsko - Nong Nooch, Pattaya

Historie zahrad madam Nong Nooch

Ještě v roce 1954 byla Pattaya jen nenápadnou rybářskou vesničkou v Thajsku. Toho času, v místě současných zahrad, získala do svého vlastnictví madam Nong Nooch půdu, na které plánovala vytvořit ovocné a zeleninové plantáže. Po návštěvě Versailles však přehodnotila své plány a místo ovoce a zeleniny nechala na plochu vysadit nejrůznější druhy květin a exotických rostlin. Postupně tak, krůček po krůčku, začala vytvářet komplex parků.

Budování bylo časově velmi náročně, k oficiálnímu otevření parku Nong Nooch tak došlo až v roce 1980. Od těch dob zahrady a přiléhající atrakce přijíždí obdivovat miliony turistů. Park, který nyní vede její syn, se neustále rozšiřuje.

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
01.11. - 16.11.2022
2022 Střední Thajsko Objevte s námi nádheru Siamu – směs fascinujících přátelských lidí, jedinečných panenských míst divoké přírody a pulsujícího Bangkoku více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »