Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Kdy vyrazit do Thajska?

Thajsko mimo sezónuThajsko je tropickou zemí. Místní podnebí ovlivňují monzuny, které tvoří tři roční období – období horka a vlhka, chladna a sucha a období dešťů (v severním, severovýchodním a středním Thajsku) a dvě roční období na jihu Thajska.

Nejlepší období pro cesty do Thajska

Pokud plánujete dovolenou v Thajsku, obecně je nejlepší cestovat mezi listopadem a koncem března. V tuto dobu převládá v zemi suché počasí s minimálním úhrnem srážek. Teploty se pohybují nad příjemnými 25 °C. Období monzunů však pro cestování po Thajsku také nemusí být špatnou volbou!

Thajsko v sezóně

Pokud se chcete vyhnout vedrům, ideální je cestovat do Thajska od listopadu do března. Jde prakticky o vrchol turistické sezóny. V tu dobu je počasí teplé, na srážky narazíte jen výjimečně. Za TOP sezónu se pak považuje doba od 20. prosince do 15. ledna.  Toto období spojené s Vánocemi a oslavou Nového roku je nejen pro nás Evropany nejlákavější, zároveň počítejte s tím, že jde o  nejdražší období vůbec. Ceny jsou minimálně o 30 % výše než jindy.

Thajsko mimo sezónu

Nejteplejší počasí je v Thajsku rozhodně v rozmezí března až května, což je období, kdy v zemi panují vedra a sucha. Teploty mnohdy stoupají nad 35 °C, což může cestování a přesuny značně znepříjemňovat.

Od června do října je pak počasí méně horké, převážně monzunové. Ze severní Asie míří do Thajska severní chladný vítr, který činí Bangkok i zbytek Thajska pro turisty svými teplotami snesitelnější. Husté deště přicházejí zejména odpoledne, přičemž trvají obvykle jen jednu až dvě hodiny. Teplota vzduchu kolísá kolem 30 °C a převládá vyšší vlhkost.

Proč není k zahození cestovat do Thajska i mimo sezónu?

Obecně o zemích jihovýchodní Asie panují předsudky, že cestování v monzunovém období není vhodné. Díky nim se spousta turistů Thajsku vyhýbá. Opak však může být pravdou!

Užít si můžete téměř prázdných letadel na tuzemských linkách, nepřeplněných pláží a turistických památek. Pokud vás nerozhodí občas nějaká kapka deště navíc, užijete si dovolenou bez front, s daleko levnějším ubytováním a stravou. Místní prodejci se budou doslova předbíhat v tom, kdo lépe uspokojí vaše přání.

Thajsko - příroda mimo sezónuMění se i ráz krajiny. Mimo sezónu je zeleň díky dešťům svěže zelená. Je daleko nižší prašnost a vodopády mají spoustu vody, na rozdíl od zimy, kdy jsou téměř vyschlé.

Dalším důvodem, proč turisté vyhledávají Thajsko v období mimo sezónu, jsou ceny. Ty zpravidla klesají o 30 - 50 % oproti sezóně. Nejvýraznější rozdíly jsou v cenách ubytování. 

Ať už se rozhodnete vyrazit v sezóně nebo mimo ni, buďte si jisti, že Thajsko je země mnoha možností, kde je na co se dívat a čekají vás skvělé zážitky.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
16.03. - 30.03.2021
2021 Jižní Thajsko 14 ti denní okruh po nejzajímavějších místech jižního Thajska v doprovodu českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
11.01. - 25.01.2021
2021 Jižní Thajsko Okruh po nejkrásnějších místech jižního Thajska s odpočinkem na několika ostrovech více zde »