Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Nakupování v Bangkoku jako TOP zážitek z dovolené v Thajsku

Kam za nákupy v Bangkoku? Máme pro vás tip na trhy, nákupní centrum, čtvrť, pouliční stánky i plovoucí trh. Od každého kousek. Kam vyrazíte jako první?

Víkendový market Chatuchak

Víkend, co víkend se v thajském Bangkoku koná Chatuchak, nejznámější a největší víkendový trh ve městě. Věřte, že tu strávíte minimálně půl dne. Mezi nakupujícími převažují Thajci, tržiště je pro ně totiž tradiční záležitostí. K sehnání jsou tu oblečení, obuv, nábytek, kabelky, thajský i čínský porcelán, dekorační předměty, hodinky, bižuterie, knihy,… Zkrátka koupíte tu téměř cokoliv - od dětského oblečení z hedvábí po kuriozity v podobě krokodýlích mláďat. Setkat se můžete i s podpultovým zbožím, jako třeba „originální“ švýcarské hodinky za lidové ceny. V zadní části tržiště najdete koutek s živými zvířaty.  

Plovoucí trh Bangkok Thajsko

Plovoucí trh Damnoen Saduak

Nevšedním zážitkem je nakupování na slavném plovoucím trhu Damnoen Saduak, který s nachází v Ratchaburi. V Bangkoku jsou plovoucí trhy tak oblíbené, že se městu začalo přezdívat "Benátky východu". Plovoucí trhy se poslední dobou staly tak trochu pastí na turisty, takže nečekejte žádné exkluzivní ranní nakupování na lodi. Seženete tu ale čerstvé a chutné pokrmy a budete mít možnost autenticky komunikovat s místními obyvateli.

Nákupní centrum Terminál 21

Terminál 21 není součást bangkokského letiště ale nákupní centrum. Proč byste měli v Bangkoku vyrazit zrovna do „obchoďáku“? Terminál 21 má totiž zvláštní atmosféru i speciální nákupní standardy typické pro Thajsko. Každé patro nákupního centra je tematicky zaměřené na světová města. Během jednoho dne tak můžete procestovat a nakupovat v Paříži, Istanbulu, Tokiu, Londýně i v San Franciscu.

Street food Thajsko Bangkok

Pouliční prodejci a čtvrť Kho San Road 

Chcete zažít „pravý Bangkok“? Tak to musíte ochutnat zdejší thajskou kuchyni. Myslíme tím ale hlavně jídlo od pouličních prodejců občerstvení. Na ulici můžete ochutnat vynikající polévky, maso z grilu, ryby, čerstvé ovoce i nespočet dalších pokrmů, které vás zaujmou svou jedinečnou vůní, cenou a hlavně chutí.

Známou čtvrtí je například Khao San Road, která je přeplněná prodejci tzv. „street foodů“, penziony a dalšími obchodníky. Budete se tu ale muset obrnit trpělivostí, protože i když je čtvrť pestrá a vzrušující, davy, směsice vůní a hlasité hudby nemusí být tím pravým pro každého. Na druhou stranu je to místo jako stvořené k objevování thajské kuchyně a k nákupu suvenýrů.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.11. - 30.11.2023
2023 Jižní Thajsko 14 ti denní okruh po nejkrásnějších místech jižního Thajska s návštěvou Bangkoku v doprovodu skvělého českého průvodce. Na křídlech Emirates Airlines. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
31.10. - 15.11.2023
2023 Thajsko, Kambodža Jihovýchodní Asie v celé své kráse včetně pobytu na exotickém ostrově Koh Chang v doprovodu Václava Pavláta - lety jsou operovány společností Emirates Airlines více zde »