Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Oblek šitý na míru z Thajska

Chcete si z dovolené v Thajsku dovézt oblek šitý na míru nebo ručně šitou košili? Na co byste se měli při výběru krejčovství v Thajsku zaměřit a na co dát pozor?

Šití oděvů na míru v Thajsku

Obleky a košile na míru z thajských krejčovství

V celém Thajsku své služby a produkty nabízí nespočet krejčovských salónů. Samotný Bangkok je pak považován za Mekku současného krejčovského řemesla v celé jihovýchodní Asii. Hlavním důvodem je nejvyšší poměr kvality produktů ku jejich ceně. Thajsko předběhlo na pomyslném žebříčku dokonce vyhlášený Hong Kong a Singapur. Společenské oblečení na míru srovnatelné kvality vychází v Thajsku zhruba o čtvrtinu levněji než ve výše zmíněných destinacích.

Tipy, na co si dát při výběru krejčovství pozor

Obecně se dá říci, že nabídka látek a finálních produktů se může obchod od obchodu cenově i kvalitativně značně lišit a nezkušený zákazník může být snadno oklamán třeba jen tím, že nemá šanci rozeznat původ a složení nabízených materiálů. Ostražití buďte také v případně „pouličních naháněčů" nebo řidičů tuk tuků, kteří se snaží turisty pod nejrůznějšími záminkami přivézt do svého krejčovství – zaručeně nejlepšího a nejlevnějšího. Není výjimkou, že si poté, co neodoláte jejich naléhání, připlatíte minimálně o 15 % více, než byste museli jinde. Odměna dohazovačů se totiž jistojistě promítne do konečné ceny oděvu. 

Samozřejmostí je smlouvání - bez něj se v Thajsku neobejdete. Nemáte-li představu o tom, kolik má oblek stát, ve většině případů si také připlatíte. Thajští obchodníci jsou totiž specialisté na obchodní techniky a dobře vědí, že turisté často nakoupí i produkty, o které by za normálních okolností nezavadili.

Nutno však říci, že pokud vám obchodník nabízí oblek na míru za 2 tisíce bahtů (u nás asi 1 400 Kč), něco určitě není v pořádku. Za takovou cenu kvalitní oblek na míru neušije nikdo ani v Thajsku.

Oděvy na míru v Thajsku

Krejčovský ráj v Bangkoku

V thajské metropoli Bangkoku je krejčovství jako máku. Hlavní krejčovská centra najdete v ulici Khao San a jejím blízkém okolí. Další pak podél několikakilometrové ulice Sukhumvit. Oblast Khao San (oblíbená zejména baťůžkáři) nabízí ceny oblečení na míru o něco nižší. Často však na úkor kvality látek a finálního zpracování. Na Sukhumvitu naopak patří mezi klientelu krejčovství hlavně podnikatelé, pracovníci nadnárodních společností, kteří v oblasti pracují a hosté dražších hotelů, kteří ocení vyšší kvalitu a jsou si za ni ochotni připlatit.

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
01.11. - 16.11.2022
2022 Střední Thajsko Objevte s námi nádheru Siamu – směs fascinujících přátelských lidí, jedinečných panenských míst divoké přírody a pulsujícího Bangkoku více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »