Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Suvenýry, aneb co si dovézt z Thajska

Drahé kameny

Thajské drahokamy

Thajsko je světovým centrem pro těžbu, zpracování a obchod s drahokamy. Těží se tu hlavně prvotřídní safíry, rubíny a zelený jadeid. Pokud se v drahých kamenech vyznáte, můžete narazit na skvostné kousky v místě jejich těžišť (Kanchanaburi, Mae Sot, Mae Sai). V opačném případě doporučujeme pomoc odborníka, nebo raději nakupujte v renomovaných obchodech. Rozhodně ne na plážích nebo na tržišti.

Textil a oblečení

Hedvábí pocházející ze severní části Thajska patří k nejkvalitnějším na světě. To, spolu s výhodnými cenami (na naše poměry), dělá z hedvábných produktů zajímavou koupi. Za přijatelné ceny tu seženete hedvábné košile, kravaty nebo i oblek. I oblečení z bavlny a dalších materiálů tu seženete v přepočtu za pár korun (např. kvalitní džíny kolem 300 THB). Můžete si tu tak levně pořídit několik nových kousků do svého šatníku. Vyhlášené je ovšem krejčovství na zakázku. Celý oblek, po vzoru světových značek, jsou vám tu schopni ušít do 24 hodin. Pokud však chcete, aby vám padl, počítejte raději s 2-3 zkouškami a krejčího si nechte doporučit od někoho důvěryhodného.

Thajský porcelán a lakované výrobky

Vyhlášený je thajský šedozelený porcelán z oblasti Sukhothai a pětibarevný styl zvaný benčarong. Často nabízeným suvenýrem jsou také tzv. lakované výrobky - ručně vyráběné vázy, šperkovnice, misky a jiné předměty z bambusu, koňských žíní a přírodního laku. Takovéto kvalitní výrobky dají spoustu práce, vyrábí se až půl roku.

Thajské suvenýry

Produkty ze dřeva

V suvenýrech často narazíte na předměty vyřezávané ze dřeva, nejčastěji postavičky slonů a Buddhů. K zajímavým předmětům patří také dřevěné obrazy z týkového dřeva.

Výrobky horských kmenů

Věděli jste, že v Thajsku žije až 30 různých horských kmenů? Jejich příslušníci vyrábí oděvy z ručně tkaných látek, krásné šperky, ozdoby a různé jiné suvenýry. V turistických oblastech se pak jejich produkty prodávají. K nejoblíbenějším patří tašky přes rameno, kterým se v Thajsku říká "jám". K těm nejkvalitnějším patří jámy vyrobené z pestrobarevných ručně vyráběných látek, utkaných kmenem Lahu.

Něco z thajských chutí

Raději darujete věci, na které se doma nepráší? Oblíbeným suvenýrem je orientální koření, thajská rybí omáčka, sušené chilli papričky, chipsy z banánů a tapioky (slané i sladké). Pokud máte raději něco ostřejšího, typicky thajská je rýžová whisky Mekong nebo třeba rum z cukrové třtiny. Turisté často dováží domů také exotické ovoce, to však vydrží jen 1-2 denní cestu domů, takže jejich koupi dobře zvažte a raději si ho vychutnejte na místě.

Náhražky a napodobeniny

Thajsko suvenýry

Thajci jsou mistry imitace a kopírování. Seženete tu věrohodné kopie značkové obuvi, oblečení, hodinek i starožitností. Na odbyt jdou kopie filmů a hudby. Kvalita těchto produktů je však nižší.

Pokud si v Thajsku chcete pořídit starožitnost, je třeba mít úřední povolení. Zakázáno je také vyvážet sochy Buddhy větší než 25 cm, obydlí duchů a další buddhistické předměty. Thajci totiž  neradi vidí komercializaci své víry. S amulety a malými soškami však problém mít nebudete. Koupi starožitností raději nechte na někom, kdo se vyzná. V obchodech je totiž spousta napodobenin za velmi vysoké ceny.

 

Jaký typ suvenýrů nejraději vozíte z dovolené vy?

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poslední 3 volná místa! Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »