Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Thajsko na seznamu památek UNESCO

Možná vás to překvapí, ale v hlavním městě Bangkoku žádnou z památek, které jsou zapsané na seznamu UNESCO, nenajdete. Ty jsou prakticky soustředěny v severovýchodním a středním Thajsku.

Severovýchodní Thajsko

Severovýchodní Thajsko je ve srovnání s ostatními oblastmi země turisticky neprobádaným regionem. Zajímavé je hlavně pro své khmerské památky, na které můžete narazit ve městech Phanom Rung nebo Phimai.

  • Archeologicky zajímavá oblast Ban Chiang

SBan Chiang Thajsko UNESCOeverovýchodní Thajsko, provincie Udon Thani

Ban Chiang je nejvýznamnějším nalezištěm prehistorického osídlení v jihovýchodní Asii. Na seznam UNESCO byl zapsán v roce 1992. Tvoří důležitý vývojový stupeň společenského, kulturního a technologického vývoje lidstva. Lokalita přináší nejstarší důkaz o existenci pastevectví a výrobě a používání kovů v této oblasti. 

 

Střední Thajsko

Severně od Bangkoku se rozprostírá střední Thajsko. K nejvyhledávanějším cílům se řadí město Sukhothai - první thajské hlavní město, nebo také historicky druhé hlavní město Thajska Ayutthaya. Obě města jsou zapsána na seznamu památek UNESCO. 

  • Historické město Sukhothai a další přidružená města

Střední Thajsko, provincie Sukhothai
Sukhothai - ThajskoBangkok nebyl odjakživa hlavním městem Thajska jako třeba u nás Praha. V 13. a 14. století jím bylo město Sukhothai – tehdy hlavní město Siamského království. Najdete tu spoustu krásných památek, které jsou odkazem počátků thajské architektury. Tehdejší civilizace zde čerpala ze zdejších starších kultur a i díky jejich vlivu tu vznikl specifický styl nazývaný sukhothaiský. Na seznam památek UNESCO bylo město zapsáno v roce 1991.

  • Historické město Ayutthaya a další přidružená města

Střední Thajsko, provincie Ayutthaya

Thajsko - AyutthayaMěsto Ayutthaya, založené v roce 1350, se po Sukhothai stalo historicky druhým hlavním městem Siamského království. V 18. století jej však téměř celé zničila barmská armáda a z krásných staveb, věží a klášterů zbyly jen ruiny. I tak si však podle nich můžete alespoň představit, jak krásné město kdysi bylo. Na seznam památek UNESCO bylo město Ayutthaya zapsáno v roce 1991.

  • Lesní komplex Dong Phayayen-Khao Yai

Střední Thajsko, provincie Saraburi, Nakhon Nayok, Nakhon Rachisima, Prachinburi, Srakaew a Burirum

Komplex lesů Dong Phayayen-Khao Yai se nachází mezi národními parky Ta Phraya a Khao Yai na kambodžské hranici, v délce 230 km. Rozprostírá se v povodí tří velkých řek – Mekong, Mun a Prachinburi. Lesy jsou domovem více než 800 druhů zvířat, včetně 112 druhů savců. Jsou také útočištěm pro 392 druhů ptáků a 200 druhů obojživelníků a plazů. Na seznam chráněných památek UNESCO byla tato přírodní rezervace zapsaná v roce 2005. Důvodem je především zdejší ekosystém tropického lesa, který potřebují k přežití ohrožené druhy zvířat, které se tu ještě vyskytují.

  • Přírodní rezervace Thungyai-Huai Kha Khaeng

Thajsko Tygr - Unesco - Thungyai-Huai Kha KhaengStřední Thajsko, provincie Kanchanaburi, Tak a Uthai Thani
Podél thajských hranic s Myanmarem se rozprostírá přírodní rezervace o rozloze více než 600 000 hektarů. Rezervace je téměř netknutá civilizací a je domovem téměř každého druhu lesních zvířat, která jsou pro jihovýchodní Asii obvyklá. Žije tu 77 % velkých savců (hlavně tygrů a slonů), 50 % velkých ptáků a 33 % obratlovců. Zahrnuje všechny typy lesa v jihovýchodní Asii. Na seznam památek UNESCO byla rezervace zapsána v roce 1991.

Které z míst ze seznamu chráněných památek UNESCO vás zaujalo nejvíce?

 

 

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
31.10. - 15.11.2023
2023 Thajsko, Kambodža Sleva 6 000 Kč. Jihovýchodní Asie v celé své kráse včetně pobytu na exotickém ostrově Koh Chang v doprovodu Václava Pavláta - lety jsou operovány společností Emirates Airlines více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.11. - 30.11.2023
2023 Jižní Thajsko 14 ti denní okruh po nejkrásnějších místech jižního Thajska s návštěvou Bangkoku v doprovodu skvělého českého průvodce. Na křídlech Emirates Airlines. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
04.12. - 18.12.2023
2023 Velký okruh Thajskem Novinka - velký okruh středním a severním Thajskem s několikadenním pobytem na exotickém ostrově. Zájezd doprovází Václat Pavlát. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 58.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.01. - 30.01.2024
2024 Jižní Thajsko Půvabné ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi a několikadenní pobyt v Bangkoku. Zájezd doprovází Václav Pavlát. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
07.02. - 22.02.2024
2024 Jižní Thajsko Poznejte Bangkok + okolí a exotické ostrovy jižního Thajska v kombinaci s koupáním a relaxem. Zájezd doprovází Václav Pavlát. více zde »
Zobrazit další zájezdy