Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Thajský národní park Erawan

Národní park Erawan patří k top národním parkům Thajska. Hlavními lákadly jsou sedmistupňový vodopád Erawan - jeden z nejkrásnějších v Thajsku, úchvatné jeskyně a naučné stezky, které skýtají unikátní pohledy na zvířecí obyvatele parku v jejich přirozeném prostředí.

Národní park Erawan leží v horské oblasti provincie Kanchanaburi, v západní části Thajska. Má rozlohu 550 km2 a národním parkem se stal oficiálně v roce 1976. Jeho název je odvozen od symbolu parku, který pochází z hinduistické mytologie – bílého tříhlavého slona Erawana. Váže se k bohu, který ovládá zemské živly. Prý se mu podobá sedmý stupeň stejnojmenného vodopádu.

Národní park Erawan - Thajsko

Život v thajském národním parku Erawan

Ve vápencových kopcích, které chrání park před východním monzunem, pramení několik vodních toků. Máte rádi sledování zvířat v jejich přirozeném prostředí? Park Erawan pro vás bude rájem na zemi. Ve zdejších smíšených lesech, které postupně přecházejí v tropický prales, žije mnoho savců, plazů, obojživelníků, ptáků i vodní fauny. S trochou štěstí tu můžete spatřit slony, makaky, tygry, červené létající veverky, gibony, zajíce, nejrůznější druhy plazů a obojživelníků. Faunu a flóru národního parku můžete poznávat na několika naučných stezkách napříč parkem.

Vodopád Erawan

Vodopád, který nese stejné jméno jako národní park, nesmíte minout, je totiž jedním z nejhezčích v Thajsku. Má celkem 7 stupňů. Obklopují jej stezky vedoucí zdejšími lesy, které vás dovedou až k šestému stupni vodopádu. V tom posledním, sedmém, budete muset kousek šplhat po skále. Za ten výhled to ale určitě stojí. Nejen pro nás se stal pohled na masu vody valící se z 1 500 metrů strmě dolů do jezírka a její hukot jedním z největších zážitků z Thajska.

Národní park Erawan, vodopád Erawan - Thajsko

O nedělích se vám může poštěstit nahlédnout pod pokličku běžného života Thajců, kteří sem chodívají piknikovat – zejména kolem první kaskády vodopádu. Pokud si do batůžku přibalíte plavky, můžete se ovlažit v jednom z jezírek.

Další zajímavosti parku Erawan

  • Jeskyně Phar That - překrásná jeskyně plná různotvarých krápníků.
  • Jeskyně Wang Bahdan - velká pískovcová jeskyně s několika komorami a protékající říčkou.
  • Jeskyně Mi – jeskyně s pěti komorami s různě utvářenými krápníky, místní věří, že byla obývaná divokými medvědy. Odtud získala i své jméno.
  • Naučná stezka Khao Hin Lan Pee – stezka dlouhá 5 km, která vede opadavým a tropickým pralesem, končí u 5. stupně vodopádu Erawan.
  • Naučná stezka tropického pralesa Mong Lay – stezka pralesem podél vodopádu s 12 naučnými zastávkami.
vyberte si zájezd sipky
Vyprodáno
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
21.02. - 07.03.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku v doprovodu Jiřího Koubka! Na křídlech prémiových Qatar Airways více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 63.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »