Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

2023 Velký okruh Thajskem

Vyprodáno

Novinka - velký okruh středním a severním Thajskem s několikadenním pobytem na exotickém ostrově. Zájezd doprovází Václat Pavlát.


Cena včetně tax: 63 990 Kč | 2 730 EUR*
04.12.2023 - 18.12.2023 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Snídaně Destinace: Thajsko
Vyprodáno

* Cena je kalkulovaná do 23,5 Kč/EURO

ODLET: 4. 12. z Letiště Václava Havla z Prahy.

NÁVRAT: 18. 12. do Prahy na Letiště Václava Havla.

UBYTOVÁNÍ: 12x v hotelech, bungalovech, resortech.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 070 € / os., po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, vlastní doplatek je splatný do 20. 10. 2023, přibližně 3 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, spolu s pokyny obdržíte další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / € (v případě platby v Eurech), turistické vízum pro občany ČR bylo v roce 2011 zrušeno, minimální počet účastníků: 10 osob.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27–32 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích. Potraviny a nápoje jsou v těchto zemích levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Bangkok – Praha, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, místní přelet Bangkok – Chiang Mai – Bangkok, palivový příplatek, 12x ubytování různého typu (*** až ****), 12x snídani, 1x oběd, dopravu mikrobusem/taxi/tuk tukem, servis českého a thajského průvodce, pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: stravu (mimo uvedenou v denním programu), 200 USD / os. (vstupy do všech navštívených objektů, plavba po řece Mekong a další výdaje) - vybere průvodce a bude hradit hromadně, fakultativní akce a výlety, *cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu 1 620 Kč / 70 € / os. / pobyt, cestovní pojištění 920 Kč / 40 € / os. / pobyt – vybranou variantu je nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pozdější úhradu nelze akceptovat), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html, nebo na vyžádání v CK), thajské turistické vízum pro občany ČR bylo v roce 2011 zrušeno, příplatek za jednolůžkový pokoj - 7 990 Kč / 340 €.

1. den

4. 12. pondělí – odlet z Prahy přes Dubaj v 15:30 hod. do Bangkoku – bližší informace a pokyny i kolem odletu obdržíte 3 týdny před začátkem zájezdu.

2. den

5. 12. úterý – po poledni místního času přílet do Bangkoku, transfer na hotel, ubytování a poté seznámení s večerním městem, fakultativně plavba po řece Chao Phraya s bufetovou večeří (cca 35 USD / os.) – doporučujeme, nocleh Bangkok.

3. den

6. 12. středa – snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku - chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy z ryzího zlata, Čínská čtvrť – procházka přes hlavní tržiště, návštěva rozsáhlého Královského paláce s chrámem Wat Phra Kaeo, kterému dominuje smaragdový Buddha a je nejposvátnějším svatostánkem buddhistů v Thajsku, chrám Wat Po, který je starší než město samo, mezi 95 věžovitými stavbami se nachází i 45 metru dlouhá socha ležícího Buddhy v nirváně, pagoda Wat Arun – překrásný chrám Ranního úsvitu, jedna z dominant města, projížďka „linkovou“ lodí po řece Chao Phraya, volný večerní program, nocleh – Bangkok.

4. den

7. 12. čtvrtek – snídaně, odjezd na severozápad od Bangkoku do Nam Toku (cca 150 km), odkud se vydáme vlakem na scénickou projížďku po železnici smrti, kterou stavěli desetitisíce zajatců během 2. světové války pod japonskými vojsky v krajně nelidských podmínkách, v podvečer příjezd do Kanchanaburi, kde se nachází neslavně proslulý most přes řeku Kwai, muzeum války JEATH – památník stavby mostu přes řeku Kwai a železnice smrti, válečný hřbitov Don Rak, nocleh Kanchanaburi.

5. den

8. 12. pátek – snídaně, Wat Muang – impozantní a dechberoucí 4. nejvyšší socha Buddhy (95 m) v Thajsku (6. největší socha na světě), je zde k vidění například Vihan, který je celý stříbrný – dokonce i jeho střecha. Vnitřek Vihanu tvoří pomocí zrcadel velmi povedenou iluzi nekonečného prostoru. Oběd v lokální restauraci bez turistů. Wat Khun Inthapramun – starobylý chrám z Ayutthayského období, nyní zde stojí moderní chrám a zrestaurovaná socha ležícího Buddhy, který měří 50 m. Impozantní klášter Wat Phu Khao Thong, který se nachází pár kilometrů od centra Ayutthayi, jemuž se říká chrám zlaté hory. Nocleh Ayutthaya.

6. den

9. 12. sobota – snídaně, královská Ayutthaya, hlavní sídlo říše Siamu, kde vládli thajští králové déle než 400 let, prohlídka nejhezčích chrámů – Wat Ratburana a Wat Chai Watthanaram, přejezd do severní části Bangkoku s návštěvou megalomanského buddhistického komplexu Wat Dhammakaya, na jehož střeše a uvnitř chrámu se nachází více jak milion sošek Buddhy a jeho obří stavby zcela postrádají prvky pozemské architektury. Ubytování poblíž letiště Don Mueang.

7. den

10. 12. neděle – snídaně, dopolední přelet na sever Thajska do Chiang Mai (Nové město) s více než 700 letou historií a velmi příjemnou atmosférou a lidmi, skvělou barmskou kuchyní, prohlídka města - chrám Wat Phra Singh ve staré části města s jedinečnou architekturou s usmívajícím se Buddhou. Nejstarší městský chrám Wat Chiang Man s křišťálovým Buddhou, který je mimořádně uctívaný pro schopnost přivolat déšť, ubytování v Chiang Mai, poté ještě večerní individuální procházka tímto malebným městem a místní tržnicí. Nocleh Chiang Mai.

8. den

11. 12. pondělí – snídaně, výlet s jedinečnou vyhlídkou na téměř polovinu celého severního Thajska (v případě dobré viditelnosti), překrásný buddhistický chrám Wat Phra That Doi Suithep - nejposvátnější místo severního Thajska, návštěva některého horského domorodého kmene, návštěva vesnice dlouhokrkých žen, nosících od dětství mosazné obruče (legenda praví o pramáti kmene Padaungů, která byla dračicí s dlouhým půvabným krkem a ženy se tak zdobí na její počest), koupání v horkých pramenech San Kamphaeng. Přejezd do Chiang Rai, nocleh.

9. den

12. 12. úterý – snídaně, Chiang Rai – Černý klášter – málokteré místo se každému návštěvníkovi tak výrazně vryje do paměti jako právě Baan Dam, nejčastěji známý jako Černý klášter. Nejedná se o klasický buddhistický klášter, ale o soukromé dílo thajského umělce. Bílý klášter – výjimečný chrám, který se od ostatních odlišuje oslnivě bílou barvou. Autor použil v omítce sklo, čímž se chrám na slunci třpytí. Modrý klášter – označení získal díky ojedinělé safírově modré výzdobě. Interiér je často zmiňován jako ještě krásnější než exteriér. Národní park Tham Luang se stejnojmennou jeskyní proslulou díky neuvěřitelné záchraně 12 chlapců, kteří zde uvízli na 17 dní. Na záchraně se podílelo přes 7 000 lidí z celého světa a místo je nyní velkou turistickou atrakcí. Výjezd do nejsevernějšího thajského městečka Mae Sai na hranicích s Barmou (mimo jiné tržnice se vším možným). Nocleh v Chiang Rai.

10. den

13. 12. středa – snídaně, vydáme se k působivým ruinám Chiang Saen k řece Mekong, zlatý „opiový“ trojúhelník okolo thajských, barmských a laoských hranic, muzeum opia, exotická plavba lodí po proudu řeky Mekong s překrásnými přírodními pasážemi během plavby s návštěvou laoské tržnice. Ubytování poblíž Chiang Mai.

11. den

14. 12. čtvrtek – snídaně, brzký ranní odlet zpět do Bangkoku, Chanthaburi - největší křesťanská katedrála v Thajsku a zároveň zde jsou nejbohatší naleziště safírů, rubínů a drahých kamenů, trhy s drahými kameny, tržiště pro Evropany s exotickým ovocem-durian, batem, rambutan, mangostýn aj. Národní park Namtok Phlio je domovem zalesněných hor, vodopádů s lagunami, ve kterých se můžete vykoupat a mnoha čedí z doby vlády krále Rámy V. Poté lodní tranzit na ostrov Ko Chang – ubytování v krásném tropickém resortu, večeře, nocleh.

12. den

15. 12. pátek – snídaně, volný odpočinek a relax na zeleném ostrově Ko Chang, mnoho skvělých aktivit na plážích Indického oceánu, respektive v thajském zálivu průzračného Jihočínského moře, případně lze fakultativně vyrazit na výlet v rámci ostrova, večeře, ubytování Ko Chang – resort.

13. den

16. 12. sobota – snídaně, dopoledne výlet po západním pobřeží ostrova do „zapadlých“ vesniček a malebných zákoutí, s výjezdem k návštěvě vesničky Fisherman Wharf stojící na kůlech nad mořem, cestou zastávky na mnoha překrásných vyhlídkách po okolních ostrovech, poté dojezd na „konečnou“ a téměř opuštěnou pláž, kde strávíme velmi příjemné chvilky odpočinku, fakultativně sloní trekking v džungli, ubytování Ko Chang – resort.

14. den

17. 12. neděle – snídaně, přesun směr Pattaya do Nong Nooch Garden – jedná se o velký areál nedaleko Pattayi, kde je několik obrovských botanických zahrad ve špičkové kvalitě, v areálu je také sloní kemp, výstava automobilů, údolí dinosaurů apod., kde shlédneme úžasnou sloní show, kulturní vystoupení thajských umělců dokumentující historii a kulturu říše Siamu, dle časových možností večer ještě návštěva centra Pattayi spojená s posledními nákupy na vyhlášené pobřežní třídě, přesun na letiště do Bangkoku.

15. den

18. 12. pondělí – ve 03:30 hod. v noci odlet z Bangkoku přes Dubaj do České republiky s příletem ve 12:55 hod. místního času do Prahy.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a na místní podmínky v uvedených destinacích
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.01. - 30.01.2024
2024 Jižní Thajsko Sleva 7 000 Kč - poslední volná místa! Půvabné ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi a několikadenní pobyt v Bangkoku. Zájezd doprovází Václav Pavlát. více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 58.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
07.02. - 22.02.2024
2024 Jižní Thajsko Sleva 4 000 Kč! Poznejte Bangkok + okolí a exotické ostrovy jižního Thajska v kombinaci s koupáním a relaxem. Zájezd doprovází Václav Pavlát. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
14.03. - 29.03.2024
2024 Thajsko, Kambodža Sleva 4 000 Kč do konce roku 2023! Objevte s námi nádheru jihovýchodní Asie, panenská místa divoké přírody, fascinující památky i relax na tropickém ostrově v doprovodu Václava Pavláta. více zde »