Jsme tu pro vás již od roku 1993
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Thajsko THAJSKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Základní informace o zemi

Pokud chcete zažít exotickou dovolenou se spoustou možností, jak okusit co nejvíce z místní atmosféry, vyrazte do Thajska. Prosluněné Thajsko je zemí slonů, synonymem krásných bílých pláží a exotiky, skvělého thajského jídla, thajských masáží a překrásných buddhistických památek. Poznávat ho můžete naplno všemi svými smysly.

 

NEJPRVE NĚKOLIK ZÁKLADNÍCH INFORMACÍ O ZEMI

 • oficiální název: Thajské království
 • hlavní město: Bangkok (Město andělů)
 • rozloha země: 513 115 km čtverečních
 • populace: 65 444 371 obyvatel
 • nejvyšší bod: 2 576 m. n. m. – hora Doi Inthanon
 • průměrná nejvyšší teplota: 30°C
 • průměrná nejnižší teplota: 26 °C
 • vzdálenost od Prahy: 8 563 km
 • průměrná doba letu z Prahy: 11h 40 min
 • časový posun: + 7 hodin
 • měna: 1 bath (THB)
 • oficiální jazyk: thajština

THAJSKO NA MAPĚ

Díky své specifické poloze Thajsko zabírá nejvíce klimatických pásem v celé jihovýchodní Asii. Hledejte ho ve východní Asii, jižně od rovníku. Jeho břehy omývají vlny Andamanského moře ze západu a Jihočínského moře z východu. Sousedí s Malajsií, Laosem, Barmou a Kambodžou. Mnozí lidé jsou přesvědčeni o tom, že tvar Thajska na mapě připomíná hlavu slona, jehož chobot sahá až k Malajskému poloostrovu. Co myslíte vy?

Thajsko je rozdělené do 75 provincií a samosprávný Bangkok. Každá provincie, v jejímž čele stojí jmenovaný guvernér, se dělí na okresy (amphoe), které se dále člení na nižší správní celky. Samotný Bangkok má pak 38 městských obvodů. K Thajsku spadá také nespočet ostrovů a ostrůvků, mezi největší z nich patří Phuket ( 543 km2), Chang (429 km2) a Samui (247 km2).

 

POČASÍ

Thajsko patří do tropického podnebného pásu. Po celý rok se teploty pohybují kolem 30 °C. K nejteplejším měsícům patří duben a květen, kdy teploty často přesáhnou i 35 °C. Monzunové chladnější období začíná v červnu a končí v říjnu. Zasahuje zejména východní část země a západní pobřeží. Deště jsou krátké a prší hlavně v noci. Kdy je tedy nejlepší do Thajska vyrazit?

EKONOMIKA

Thajská ekonomika se svou úrovní HDP na obyvatele stále řadí k méně rozvinutým zemím, zejména díky své vysoké nezaměstnanosti obyvatel nejčastěji v zemědělském sektoru. Přestože se zemědělství podílí na tvorbě HDP jen 13%, váže na sebe téměř 41% pracovní síly v Thajsku. K rychlému rozvoji thajské ekonomiky v posledních dvaceti letech přispěl zejména rychlý rozvoj průmyslu orientovaného na export. Export se rozšířil z textilních a oděvních odvětví na výrobu automobilů, elektroniky a další odvětví s vyšší přidanou hodnotou. Před krizí v roce 1997 Thajsko patřilo mezi „asijské tygry“ a až do celosvětové ekonomické krize (2008) byla tempa posledních let opět velmi vysoká. Thajsko je největším exportérem rýže nebo například pick – upů.

 

BEZPEČNOST CESTOVÁNÍ

V Thajsku není třeba řešit žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Platí zde prakticky ta samá doporučení, jako v kterékoliv jiné exotické destinaci.

 

 • Mažte se opalovacím krémem s dostatečným ochranným faktorem
 • Chraňte se proti ostrému přímému sluníčku
 • Pijte pouze balenou vodu
 •  Nejezte neznámé potraviny, u nichž si nejste jisti jejich původem. Vyhýbejte se tepelně neupraveným potravinám, které mohly přijít do stylu s jinou než balenou vodou (zejména zelenina, led v nápojích apod.)

DOKLADY A OČKOVÁNÍ PŘI CESTOVÁNÍ DO THAJSKA

Doklady: Pro vstup na území Thajska budete potřebovat cestovní pas platný minimálně šest měsíců po vstupu na území Thajska. Pro pobyt do 30 dnů není potřeba pořizovat vízum.

 

Očkování: Thajsko se řadí k nejbezpečnějším zemím jihovýchodní Asie. I přesto však jde o exotickou zemi, vhodné je se tedy naočkovat proti klasickým cestovatelským nemocem jako je žloutenka typu A a B. Doporučuje se také očkování proti břišnímu tyfu a vzteklině. Malárie hrozí jen v odlehlých oblastech Thajska, zejména při hranicích s Kambodžou, Barmou a Laosem. V turistických letoviscích a hlavním městě vám nákaza malárií nehrozí.

  

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 54.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.11. - 02.12.2022
2022 Thajsko, Kambodža Poslední 3 volná místa! Poznejte s námi nádheru jihovýchodní Asie - přátelští lidé, panenská příroda, architektonické památky a moderní pulsující Bangkok. Vše s českým průvodcem! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.03. - 17.03.2023
2023 Thajsko, Kambodža Vychutnejte si velký okruh Thajskem a Kambodžou s relaxem na exotickém ostrově Ko Chang! Zájezd povede zkušený český průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
24.01. - 07.02.2023
2023 Jižní Thajsko Nejkrásnější ostrovy jižního Thajska - Phuket, Ko Phi Phi, Ko Lanta, Krabi + pobyt v Bangkoku! V doprovodu Jiřího Koubka více zde »